Transparentnosť a hospodárnosť po porešovský

Autor: Emil Osavčuk | 18.3.2019 o 18:41 | (upravené 18.3.2019 o 18:54) Karma článku: 1,75 | Prečítané:  519x

Mestské zastupiteľstvo v Prešove v roku 2018 pre mestskú časť 4 -  Staré mesto schválilo finančné prostriedky vo výške 270 000 eur na bežnú údržbu ciest a chodníkov. Poslanci mestskej časti 4 -   Staré 

mesto schválili priority na rok 2018 z rezervy VMČ č. 4 a odovzdali mestu, aby zabezpečilo realizáciu, medzi nimi bola aj požiadavka "opraviť profýlovu dlažbu v centre mesta a doplniť chýbajúcu dlažbu a chýbajúce kocky na schodoch v cente mesta za 22 000 eur".

Objednávateľ mesto Prešov dňa 22. 8. 2018 a 20. 9. 2018 objednal práce u zhotoviteľa MP KANAL bez toho, aby na protokole o zdaní a prevzatí predmetu obstarávania bolo meno objednávateľa. V zmysle zmluvy o dielo "objednávateľ a zhotoviteľ budú považovať dielo za splnené jeho prevzatím a odpísaním protokolu v častí "prevzatie" objednávateľom".

Zhotoviteľa MP KANAL opravu chýbajúcej dlažby a chýbajúcich kociek odovzdal27. 12. 2018 a za objednávateľa prácu nikto neprevzal, i napriek tomu, že dlažba v centre mesta  nebola opravená a schody na zastávke MHD na Hlavnej ulici. Faktúra č. 12581218 a faktúra č. 12591218 boli uhradené 28. 12. 2018 za 21 294 eur.  V zmysle rámcovej zmluvy o dielo "cena na prácu bude fakturovaná v mesačných intervaloch, pričom nárok na fakturovanie jednotlivých  častiach ceny za služby vzniká zhotoviteľovi až po vykonaní prác a ich riadnom prevzatí podpísaním o zadaní a prevzatí zo strany objednávateľa".  Tomu sa hovorí transparentnosť a hospodárnosť po prešovský. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Transparentnosť a zákonnosť hospodárenia ktorá by mala byť garantovaná zodpovedným a zákonným postupom pri plnení pracovných  úloh pracovníkmi Mestského úradu v Prešove, ako aj poslancami mestskej časti 4 - Staré mesto.                                                                                                    Ako občanovi mesta Prešov mi zaleží na tom, aby sa transparentne hospodárilo s finančnými (verejnými) prostriedkami, ktoré sú vytvárane s finančných zdrojov do ktorých prispievajú svojimi daňami, poplatkami obyvatelia Prešova, teda aj ja ako občan. Takým to správaním radnica v Prešove spochybňuje moju dôveru k zákonnosti výkonu samosprávy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Návrhy Smeru a SNS v skrátenom konaní sa môžu dostať na Ústavný súd

Smer a SNS môže v utorok podržať aj Sme rodina.

Dobré ráno

Dobré ráno: Akoby si Kotlebovi kňazi nepamätali minulosť

Prečo sa veriaci spájajú s extrémistami.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Beblavý môže podať trestné oznámenia aj na seba

Legislatívne pytliactvo je politický, nie trestnoprávny problém.


Už ste čítali?