Za čo poslanec dostane 50% odmenu, keď sa nezúčastní zasadnutia?

Autor: Emil Osavčuk | 17.7.2017 o 18:08 | (upravené 17.7.2017 o 21:26) Karma článku: 2,68 | Prečítané:  627x

     Prešovský večerník uverejnil článok Prešovskí poslanci odmietli paušálne odmeny. K článku zaujali stanovisko niektorí poslanci MsZ. Je logické, že bolo negatívne, pretože ide o ich odmeny.

 " Paušálom sa nič neušetrí, práve naopak, zvýšili by sa výdavky poslancov". Opak je pravdou, ušetrilo by cca 20 000 eur, čo je nemalá čiastka v rozpočte mesta. Podľa navrhovaného systému primátorky mesta, aby poslanci brali paušálne odmeny, poslanec by v niektorom mesiaci nemohol mať od 1 010 do 1 044 eur ako niektorí teraz. Súhlasím s tým, no podľa mňa by mali platiť oveľa prísnejšie kritéria. Pýtam sa, za čo poslanec dostane 50 percentnú odmenu, keď sa nezúčastní zasadnutia? Len preto, že je na dovolenke pri mori? Paušálna odmena by sa poslancovi mala krátiť o 50 %, ak by počas MsZ neodhlasoval štyrikrát a viac o 50 percent. Pri doterajšej pracovnej disciplíne by sa odmena krátila o 50 percent cca 15 poslancom! Často sa stáva, že MsZ nie je schopné uznášania, z 31 poslancov nie je prítomných ani polovica. Navrhovaným spôsobom odmeňovania by sa súčasne zlepšila pracovná disciplína, a tak by si niektorí poslanci z MsZ nerobili "holubník".

     Som toho názoru, že výkon poslanca mestského zastupiteľstva by mala byť čestná funkcia a nemala by byť honorovaná ako doteraz. Prešovskí poslanci majú najvyššie odmeny voči iným mestským zastupiteľstvám na tej istej úrovní. Som presvedčený, že MsZ v Prešove nie je efektívnejšie a pružnejšie ako tie, ktoré majú podstatné  nižšie odmeny.

     S tým, aby poslanci dostávali menšie odmeny, súhlasia aj mnohí Prešovčania. Časť z nich sa vyjadrila v ankete v spomínanom článku. Za všetkých hovorí odpoveď jedného z opýtaných: "Poslanci si nezaslužia také odmeny. Nie som s nimi spokojný, sú to ľudia, ktorí brzdia rozvoj mesta".

 

     V Prešovskom kraji v roku 2016  bola priemerná mesačná mzda vo výšku 796 eur a v okrese Prešov 876 eur. Prešovskí poslanci majú nadštandardné odmeny vo či kraju a okresu Prešov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bývalá opatrovateľka: Bol to prázdny život, nedalo sa to vydržať

Agentúry zneužívajú vodičov aj opatrovateľky, tvrdí bývalá opatrovateľka v Rakúsku Angelika Horňáková.

PLUS

Ukázala, ako to chodí v slovenských pôrodniciach. Jej film chceli zakázať

Nedôstojné. Také sú u nás podmienky pre budúce rodičky podľa režisérky.


Už ste čítali?