Platy polície v roku 2016

Autor: Emil Osavčuk | 28.5.2017 o 14:03 | (upravené 28.5.2017 o 14:11) Karma článku: 3,83 | Prečítané:  989x

        Pracovníci Mestskej polície v Prešove sú zamestnancami mesta a sú odmeňovaní platným Poriadkom odmeňovania zamestnancov mesta Prešov a Kolektívnej zmluvy. Podľa týchto pracovných noriem zamestnancom patrí:

a/ základná mzda vo výške ktorej v rámci rozpätia základnej mzdy v príslušnom stupni náročnej práce     zamestnanec bol zaradený. 

b/ Osobné ohodnotenie.

c/ Odmeny.

d/ Mzdové zvýhodnenie za prácu nadčas, vo sviatok a za nočnú prácu.

e/ Základná mzda sa zvýši k 1. januáru kalendárneho roka o 3% a o sumu 16 eur.

        Na Mestskej polícií pracuje 79 pracovníkov na plný úväzok a 27 pracovníkov na čiastočný úväzok, ktorí pracujú v ochrannej dielní a obsluhujú kamerový systém. Priemerná mesačná mzda u 79 pracovníkov v roku 2016 bola 1 114,14 eur v hrubom a u 27 pracovníkov, ktorí pracujú na čiastočný úväzok bola 225,81 eur v hrubom. V národnom hospodárstve SR priemerná nominálna mzda v roku 2016 dosiahla 912 eur a v okrese Prešov 876 eur.

         Mestská  polícia je nestranný profesionálny, poriadkový útvar, pracujúci v osobitnom režime.  Pri plnení úloh majú policajti postavenie verejného činiteľa.

Mestská polícia

        Zabezpečuje verejný poriadok v meste. Chráni majetok mesta a občanov pred poškodením, zničením, stratou alebo zneužitím. Dbá o dodržiavanie poriadku, čistoty a hygieny v uliciach, iných verejných priestranstvách a verejne prístupných miestach. Vykonáva všeobecné záväzné nariadenia mesta, uznesenie mestského zastupiteľstva a rozhodnutia primátora. Ukladá a vyberá v blokovom konaní pokuty za priestupky.

        Je tomu ale vždy tak? S tichým súhlasom polície autá parkujú v Prešove kade tade, len nie

na  parkoviskách. Námestie legionárov nie je parkovisko, ale oddychová zóna, ktorá má slúžiť občanom zo všetkých strán námestia a nie autám. Polícia má chrániť pomáhať a nie sa len pozerať, ako sa devastuje Námestie legionárov a ďalšie trávnaté porasty. 

        Pracovník mestskej polície skladá primátorovi  mesta sľub tohto znenia: "Sľubujem, že budem  riadne plniť svoje povinnosti, chrániť záujmy mesta a jeho obyvateľov, zachovávať ústavu, zákony a ostatné záväzne predpisy"  Nech občania sami vyhodnotia, ako sa mestskej polícii v Prešove darí plniť základné úlohy v zmysle zákona č. 564/1991 Zb. o obecnej polícii.                                                                                                        

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňákovi asistuje neznáma právnička. Tají, v akej štátnej inštitúcii pracovala

Bývalý minister vnútra za Smer Robert Kaliňák si už vybral poslaneckú asistentku. Jeho šéf Fico zatiaľ nemá nikoho.

PRIMÁR

Imunologička vyvracia päť najčastejších mýtov o alergii

Povery o alergii bránia pacientom v účinnej liečbe.


Už ste čítali?