Platy polície v roku 2016

Autor: Emil Osavčuk | 28.5.2017 o 14:03 | (upravené 28.5.2017 o 14:11) Karma článku: 3,61 | Prečítané:  848x

        Pracovníci Mestskej polície v Prešove sú zamestnancami mesta a sú odmeňovaní platným Poriadkom odmeňovania zamestnancov mesta Prešov a Kolektívnej zmluvy. Podľa týchto pracovných noriem zamestnancom patrí:

a/ základná mzda vo výške ktorej v rámci rozpätia základnej mzdy v príslušnom stupni náročnej práce     zamestnanec bol zaradený. 

b/ Osobné ohodnotenie.

c/ Odmeny.

d/ Mzdové zvýhodnenie za prácu nadčas, vo sviatok a za nočnú prácu.

e/ Základná mzda sa zvýši k 1. januáru kalendárneho roka o 3% a o sumu 16 eur.

        Na Mestskej polícií pracuje 79 pracovníkov na plný úväzok a 27 pracovníkov na čiastočný úväzok, ktorí pracujú v ochrannej dielní a obsluhujú kamerový systém. Priemerná mesačná mzda u 79 pracovníkov v roku 2016 bola 1 114,14 eur v hrubom a u 27 pracovníkov, ktorí pracujú na čiastočný úväzok bola 225,81 eur v hrubom. V národnom hospodárstve SR priemerná nominálna mzda v roku 2016 dosiahla 912 eur a v okrese Prešov 876 eur.

         Mestská  polícia je nestranný profesionálny, poriadkový útvar, pracujúci v osobitnom režime.  Pri plnení úloh majú policajti postavenie verejného činiteľa.

Mestská polícia

        Zabezpečuje verejný poriadok v meste. Chráni majetok mesta a občanov pred poškodením, zničením, stratou alebo zneužitím. Dbá o dodržiavanie poriadku, čistoty a hygieny v uliciach, iných verejných priestranstvách a verejne prístupných miestach. Vykonáva všeobecné záväzné nariadenia mesta, uznesenie mestského zastupiteľstva a rozhodnutia primátora. Ukladá a vyberá v blokovom konaní pokuty za priestupky.

        Je tomu ale vždy tak? S tichým súhlasom polície autá parkujú v Prešove kade tade, len nie

na  parkoviskách. Námestie legionárov nie je parkovisko, ale oddychová zóna, ktorá má slúžiť občanom zo všetkých strán námestia a nie autám. Polícia má chrániť pomáhať a nie sa len pozerať, ako sa devastuje Námestie legionárov a ďalšie trávnaté porasty. 

        Pracovník mestskej polície skladá primátorovi  mesta sľub tohto znenia: "Sľubujem, že budem  riadne plniť svoje povinnosti, chrániť záujmy mesta a jeho obyvateľov, zachovávať ústavu, zákony a ostatné záväzne predpisy"  Nech občania sami vyhodnotia, ako sa mestskej polícii v Prešove darí plniť základné úlohy v zmysle zákona č. 564/1991 Zb. o obecnej polícii.                                                                                                        

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bratislavu zradila doprava aj kultúrna uzavretosť, hovoria experti

Niekto mohol akceptovať, že pre Bratislavu je hlavné letisko Viedeň, niekto to akceptovať nemusel, vraví šéf portálu euractiv Radovan Geist.

SVET

Pomáha aj NASA. Nájdu stratenú ponorku v rozbúrenom mori?

Ak sa ponorka potopila, námorníkom zostal vzduch len na pár dní.


Už ste čítali?