Platy na radnici v Prešove za rok 2016

Autor: Emil Osavčuk | 2.5.2017 o 18:07 | (upravené 3.5.2017 o 13:07) Karma článku: 3,37 | Prečítané:  955x

        Riadiaci pracovníci MsÚ v Prešove sú odmeňovaní v zmysle platných zákonov. Primátorka mesta Prešov je odmeňovaná podľa zákona  NR SR č. 253//1994 Z. z. Plat primátorky sa počíta ako násobok

priemernej mzdy v národnom hospodárstve a od toho koľko obyvateľov má mesto. Zástupca primátorky mesta je odmeňovaný podľa zákona SNR č. 369/1990 Zb. Plat zástupcovi schvaľuje primátorka mesta.

        Odmeňovanie ostatných zamestnancov sa riadi platným Poriadkom odmeňovania zamestnancov mesta Prešov a Kolektívnej zmluvy. Podľa týchto právnych noriem zamestnancovi patrí:

a/  Základná mzda. vo výške dohodnutej v rámci rozpätia základnej mzdy v príslušnom stupni náročnej       náročnej práce do ktorého zamestnanec bol zaradený.

b/  Osobné ohodnotenie.

c/  Odmeny.

d/  Základná mzda sa zvýši k 1. januáru kalendárneho roka o 3%.

Vedúci odborov sú zaradení do 5 zaradení náročnosti stupňa náročností práce. Rozpätia                                      základnej  mzdy pri 100% pracovnom úväzku od 1400 do 1983 eur.

Vedúci oddelenia sú zaradení do 4 stupňa náročnosti práce. Rozpätie základnej mzdy pri                                100% pracovnom úväzku od 700 do 1490 eur.

      .Na Mestskom úrade v Prešove pracuje 248 pracovníkov v čítanie primátorky mesta. Priemerná mesačná mzda aparátu Mestského úradu v roku 2016 bola 991,66 eur. V národnom hospodárstve SR priemerná mesačná  nominálna mzda v roku 2016 dosiahla 912 eur a v okrese Prešov 876 eur.

        Podklady o riadiacich pracovníkov mestského úradu získal som v zmysle zákona číslo  211/2000 Z. z. z mestského úradu v Prešove. Platy zverejnil som preto, aby občania mohli posúdiť či si všetci zaslúžia také platy.

Často dostávam odpoveď.že mesto nemá peniaze na požiadavky občanov. Som toho názoru, že finančných prostriedkov mesto má dosť, ak by pracovníci príslušných oddelení kontrolovali kvalitu a množstvo odvedenej práce. Zistil som, že niektoré faktúry nezodpovedajú skutočnej odvedenej práce. Z rezervy výboru mestskej časti sa niekedy opravujú aj súkromné pozemky. Ani jeden pracovník MsÚ nie je hmotné zainteresovaný na plnení vecných úloh rozpočtu mesta. Jediným hodnoverným dokladom pre vyplatenie mzdy je čipová karta, že bol v práci Za takých podmienok nebudeme mať nikdy krajší Prešov 

        Mesto Prešov je tretie najväčšie mesto na Slovensku. Mesto za také platy vedúcich pracovníkov by malo vyzerať inač a nie horšie ako lúky a pasienky. Vážme si zeleň, ktorá dotvára mesto a dáva mu raz. Veď zeleň je dôležitým priestorovým prvkom v tvorbe intravilánu mesta .                                                                                                                                       

        Pýtam sa, mesto nemá sily a prostriedky donútiť pracovníkov MsÚ, aby dodržiavali Všeobecné záväzne nariadenia mesta Prešov? Takým to liknavým prístupom k práci niektorých zodpovedných pracovníkov, Mestský úrad stráca autoritu u občanov Prešova.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňákovi asistuje neznáma právnička. Tají, v akej štátnej inštitúcii pracovala

Bývalý minister vnútra za Smer Robert Kaliňák si už vybral poslaneckú asistentku. Jeho šéf Fico zatiaľ nemá nikoho.

PRIMÁR

Imunologička vyvracia päť najčastejších mýtov o alergii

Povery o alergii bránia pacientom v účinnej liečbe.


Už ste čítali?